hałas!!!

Wydawnictwo niezależne. Dystrybucja. Koncerty.
Od 1989r. podkładamy nogi tym, którzy nie chcą o nas słyszeć.
nowości .:. koncerty .:. katalog dystrybucji .:. nasze wydawnictwa .:. mp3
.:. wykonawcy .:. zapowiedzi .:. kontakt
english

... NNNW 109 ...


ostatnia aktualizacja 2.05.2008

>

1. In [3:21]
2. Slowo [2:22]
3. Stworcy [3:15]
4. Moje Miasto [2:44]
5. Midas [3:18]
6. Proste Latwe i Piekne [3:10]
7. Prorocy [1:57]
8. Historia [2:19]
9. 12.05 [2:20]
10. Jestem Spokojny [3:12]
11. Nowe Drogi [2:15]
12. Trzy Malpki [4:46]

Nikt Nic Nie Wie 2002

INKWIZYCJA “Stare fotografie”

CD 28,- kaseta 9,-,

11 lat po pierwszej polskiej niezależnie wydanej płycie krakusy prezentują nowy album - wciąż ta sama energia, świetne teksty, staranne nagranie i wydanie - satysfakcja gwarantowana)
INKWIZYCJA

Pierwszą płytą wydaną przez Nikt Nic Nie Wie był LP krakowskiej grupy Inkwizycja. Zespół powstał (bynajmniej nie jako żart) 1 kwietnia 1989r. i w czasie powstawania sceny niezależnej osiągnął największą popularność. Mimo wielu zmian składu, przerw, zespół istnieje do dziś. Obecnie niewiele koncertują, ale za to kilkaset zagranych koncertów i siedmioletnie ogranie w niezmiennym składzie procentuje obecnie widowiskami, które jak rzadkie tak godne polecenia.
Pozostaje mieć nadzieje, ze nie dojdzie do powtórki z początku lat 90, kiedy to jeden z koncertów grupy nie doszedł do skutku w wyniku interwencji władz kościelnych...
Liderem, wokalistą i autorem wszystkich tekstów jest Ex Pert, krakowski poeta, literat i wydawca. Wcześniej występował w grupach Gonokok i Ustawa O Młodzieży. Z tymi zespołami grali również dwaj inni muzycy Inkwizycji: basista Żółw i gitarzysta Marek. Kwartet uzupełnia perkusista Tomek, grający również w zespole Renaty Przemyk.
Pierwsze nagrania w tym składzie zostały zarejestrowane w połowie lat 90-tych w czasie sesji w legendarnym studio Złota Skała prowadzonym przez Roberta Brylewskiego. Wiosną '97 zespół rejestruje kolejnych 5 utworów - ten materiał ukazuje się na winylowym singlu "Słowo" rok później.
Na początek nowego tysiąclecia ukazała się kaseta spinająca niejako dorobek krakowskiej grupy zatytułowana "Słowo i archiwalia". Poza materiałem z singla znalazły się na niej 2 utwory z sesji w Złotej Skale (nigdy wcześniej nie publikowane) oraz... 2 nagrania z debiutanckiej kasety demo, która ukazała się przed winylowym debiutem. Drugą stronę kasety wypełnia zapis programu autorskiego złożonego z wierszy Ex perta z elektronicznymi podkładami Kuby Smaczniaka.
W końcu wiosną 2001 Inkwizycja zarejestrowała w podkrakowskim studio B&B Records materiał na nową płytę - 12 utworów, częściowo znanych z singla i kasety, częściowo premierowych. Niepowtarzalny charakter tej grupy podkreśla jeszcze wydanie płyty spinające całą działalność grupy w spójną całość.
Premiera płyty miała miejsce 7 lutego 2002 w krakowskim klubie "Miasto Krakoff".

( prom text: NNNW, luty 2002)


Dotychczasowe wydawnictwa:

NNNW1    INKWIZYCJA "...Na własne podobieństwo..."  LP ('91) MC  ('93)
posłuchaj: Sinoszary - (fragment)

NNNW71     INKWIZYCJA "Słowo" EP  ('98) - NAKłAD WYCZERPANY

NNNW 92     INKWIZYCJA / EX PERT "Słowo i archiwalia" MC ('00)
posłuchaj:  Midas

NNNW 109    INKWIZYCJA "Stare fotografie" CD, MC ('02)
na

słowo

archiwalia
nowości .:. koncerty .:. katalog dystrybucji .:. nasze wydawnictwa .:. mp3
.:. wykonawcy .:. zapowiedzi .:. kontakt .:. english version

Wydawnictwo niezależne. Dystrybucja. Koncerty.
Od 1989r. podkładamy nogi tym, którzy nie chcą o nas słyszeć.

[ NIKT NIC NIE WIE ]
[ PO BOX 53; 34-400 NOWY TARG ]
[ POLAND ]